• Endodoncja

    Leczenie kanałowe endodoncja nie trzeba do najchętniej wybieranych lub miło wspominanych sposobności leczenia chorych zębów. Co zrobić – endodoncja to chyba jedyny zabieg stomatologiczny, który pozwalaprzywrócić zdrowy uśmiech „uśmiercając” do końca twojego zęba.
    Na czym polega zabieg endodoncji? Już Ci mówię. Endodoncja jako dział stomatologi określanej zachowawczą stawia sobie za cel użytkowanie pozostałości po nieodwracalnym zapaleniu zęba jako podłoże do nowego uzupełnienia. Pierwsze od czego trzeba zacząć to dokonanie prześwietlenia zęba. Umożliwi to pokazać etap złożoności , a dodatkowo ile zajmie potencjalne leczenie. To też fundamentalna kwestia w przypadku podejmowania próby wyjęcia uszkodzonej miazgi. Stomatologia zachowawcza wykorzystuje w tym przypadku innowacyjne narzędzia, które minimalizując ból usuwają chorą miazgę.
    W rezultacie eliminacji miazgi jest zwiększenie odporności naszego ciała, ponieważ chora ma możliwość powodować zakażenia i dostępność bakterii. W endodoncji stosuje się wypasioną, mocne uzupełnienia które wrażliwe na światło prędko zamieniają się w wypełnienie.