• pożyczki pod zastaw

    Tym razem temat nieco inny niż poprzednio. Aczkolwiek wszystko kręci się wokół jednego.

    Kredyty na hipotekę, a kredyty konsumpcyjne – to tak naprawdę dwa zupełnie różne produkty finansowe. Zanim weźmiesz kredyt na długi czas – np. 30 lat, bank musi dobrze skontrolować, czy zarabiasz wystarczająco dużo. Najłatwiej można dostać taką pożyczkę, posiadając umowę o pracę, najtrudniej pracując na umowę zlecenie lub o dzieło. Natomiast z innej strony na to patrząc.

    Mimo zdecydowanie wyższego ryzyka kredytowego, obecnie kredyty z hipoteką, są tymi najlepiej spłacanymi. Po prostu – lepiej jest zalegać z rachunkami, czy ratą kredytu samochodowego, niż z ratą kredytu hipotecznego, czy też – co się zdarza – stracić mieszkanie. Ale – nieterminowe spłaty nie zawsze są zasługą jakichś kłopotów. Często banki oferują również wakacje od kredytu – jeśli nasz problem jest chwilowy, warto z tej możliwości skorzystać. Odniosę się jeszcze do innej sprawy. pożyczki pod zastaw nieruchomości

    Weryfikacja zdolności kredytowej jest bardzo ważna. Jest szereg warunków, które należy spełnić. mimo tego, że instytucje finansowe coraz bardziej zwiększają wymagania dla potencjalnych kredytobiorców (rekomendacja T, rekomendacja S), to i tak można się przekredytować. Warto zastanowić się także nad czymś innym.

    Przekredytowanie – o co z tym chodzi? Jest to sytuacja, gdy kredytobiorca nie daje rady spłacać pożyczek na bieżąco, zgodnie z terminami. Po prostu – takiej osoby już nie stać na pożyczkę. Często wiąże się to również z problemami ze spłatą innych zobowiązań, jak rachunków na telefon, czy media. Podobnie ma się następna sprawa.

    Ważna zasada – nigdy nie podpisujmy umowy kredytowej – to dotyczy przede wszystkim kredytów hipotecznych – na maksymalną kwotę wynikającą ze zdolności kredytowej. Im większy mamy bufor finansowy, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że wystąpią jakieś problemy ze spłatą. Czasami dobrze byłoby się wstrzymać z decyzją – uzbierać więcej na wkład własny i kupić wymarzone mieszkanie z mniejszym obciążeniem kredytowym. To tyle. Spójrzmy jednak na inną rzecz.

    Kto może być zagrożony przekredytowaniem? Potencjalnie – każdego. Nie ma czegoś takiego, jak pewność zatrudnienia, w każdym przedsiębiorstwie może zdarzyć się słabszy okres. Bywają także sytuacje losowe – choroba, problemy rodzinne, itp. To są czynniki ryzyka. A wiadomo – im dłuższy okres kredytowania, tym większe prawdopodobieństwo że zdarzy się coś, przez co nie będziemy zdolni dalej spłacać naszych zobowiązań. Dalej chcę wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy.

    Wiadomo – wszystkie instytucje finansowe preferują umowę o pracę. Na czas nieokreślony oczywiście. Ale czy to naprawdę jest jakaś gwarancja? Każdą pracę można stracić – zwłaszcza, jeśli w gospodarce panuje recesja. Zresztą – wiele firm w ramach obniżania kosztów proponowała pracownikom przejście na samozatrudnienie. Jak dostać kredyt w takim wypadku? Przede wszystkim – możemy spodziewać się niższej kwoty. Równie interesującym i podobnym tematem jest też to co opiszę następnie.

    Kolejna kwestia też jest związana z omawianym tematem.

    W sumie to było by na tyle.