• Kwietne bukiety

  Kwiaty w złych wazonach dekorujące stół weselny, bukiecik przy każdym nakryciu czy rozsypane płatki róż to grupa podstawowa. Odważni nowożeńcy mogą pozwolić kwiatom wpaść na talerze.

  Weselne menu nie musi ograniczać się do rosołu, kilku kombinacji dań mięsnych i sałatek. Coraz popularniejsze stoi się przyleganie do kuchni w sposobu fusion, budującej w nowej formie różne tradycje kulinarne. Ciekawym pomysłem jest te wybranie motywu przewodniego łączącego wszystkie potrawy, dekorację stołu i sali weselnej. My proponujemy wesele kwiatowe, które najlepiej by zorganizowała Poczta kwiatowa Żnin.

  Wbrew rozpowszechnionym przekonaniom kalafior nie jest całym jadalnym kwiatem. Do tworzenia pysznych dań doskonale przyznają się stokrotki, bratki, nasturcje, akacja, róża, mlecz czy rumianek.

  Na przystawkę podać można np. kawałki bagietki z skutecznym serem i stokrotkami. Dzięki kwiatom doświadczony kucharz z pewnością wyczaruje oraz wiele dobrych sałatek. Doskonale kształtuje się chrupiąca sałata z wyjątkami kurczaka, bobem i płatkami róż, polana sosem na podstawie octu różanego. Popularna sałatka z kukurydza, jajka na twardo, papryki i żółtego sera stawanie się wyrafinowaną potrawą gdy dodamy do niej kwiaty nasturcji. Różane płatki wzbogacą i lekką sałatkę z owoców skropionych odrobiną likieru.

  Olbrzymim polem do koncertu są desery. Kulminacyjny punkt wesela to dokładnie płonący tort. Więcej on zapewne istnieć ozdobiony kandyzowanymi płatkami lub całymi kwiatami. Ocukrzone bratki czy hortensje nadają się również do udekorowania innych deserów, np. lodów. Oryginalną przekąską będzie galaretka z róży z zatopionymi w niej dobrymi płatkami. Zobacz też: Poczta kwiatowa Nakło

  Podczas wesela, którego motywem przewodnim są kwiaty, powinny się one pojawiać w najbardziej interesujących miejscach. Płatki róż układane warstwowo i przesypywane cukrem pozwolą uzyskać delikatnie aromatyzowany dodatek do herbaty. Również kostki lodu mogą być udekorowane – zatopione w nich płatki róż lub bratki będą wyglądały interesująco.

  Młode Pary, które nie chcą kwalifikować się na kwiatowe przyjęcie, mogą wybrać jedną z polskich oferty, aby urozmaicić weselne menu. Kwiatowe kostki lodu, lub sałatka z płatkami róż z pewnością zapadną w świadomość Waszym gościom.