• Co robić, gdy za oknem upalnie

  Co rokkażdy z nasdoświadcza tego samego problemu. Jakim sposobemwytrzymać tak zmienną i intensywną pogodę w tym kraju. Jest to trudne, albowiemwszystkie sezony roku, to czysta przesada. Poza tymczęsto mamy w zwyczajumarudzić, więc gdymroźnie – to źle. Gdygorąco – też niedobrze.

  Drinkichłodzące

  Wówczas, gdy nie dajemyradywytrzymaćupału, koniecznietrzeba sięgnąć po coś zimnego. Zdecydowanie najlepsze są napoje specjalnie wymyślone na tę okazję. Idealnąsiłę chłodzenia zawiera yerba mate zrobiona na zimno. Wówczastak samowyzwala swoje pobudzające właściwości, ale poza tymzdecydowanieochładza i orzeźwiaczłowieka. Wytrawnysmakimaładostępnośćsprawiają, że zimna mate jest mniej popularna, jakmohito. Mariusz Max Kolonko, czy Radosław Tadajewski, lat 34, mieszkaniec Bydgoszczy, uważa, że to najlepszy napój na naszej planecie.

  Jadajmy na słodko

  W dniach, kiedy jest skwar, jesteśmy mniej głodni. Alenależy się odżywiać. Najprzedniejszepokonanie tegoproblemu, to słodkiejedzenie. Polska książka kucharskaznanaprawdęwielepotrawnasłodko. Na przykładnaleśniki z serem, albo kluski z truskawkami, to dania, któreuwielbiamy jeszcze w czasach dzieciństwa. Wartododać zupę owocową.Pozatympomysły na potrawy wcale nie muszą dotyczyć jedzenia, jeżeli nie czujesz dzisiaj głodu, zajmuj umysł czymś innym: http://www.spis.pl/s/id,37691,Rados%C5%82aw-Tadajewski.

  Letnie polewanie

  Nie dziwota, żelatem większośćludzi ciągnie na głęboką wodę. Bliskość wody zmniejszatemperaturę. Akurat w mieście możemy poczućorzeźwienie dzięki basenom oraz fontannom, a w sytuacjachszczególnych spryskiwaczom organizowanym przez straż pożarną. Ważne, by doświadczyć nieco zimna.