• teneryfa opinie

    Czerwiec to szósty łysek roku w kalendarzu juliańskim i gregoriańskim zaś pewien z czterech miesięcy o długości 30 dni. Czerwiec owo miesiąc z najdłuższych godzin dziennych w roku na półkuli północnej i najkrótszych godzin dziennych w roku na półkuli południowej. Czerwca w północnej półkuli jest sezonowy równoważne aż do grudnia na półkuli południowej zaś na odwrót. Na półkuli północnej, na początku lata meteorologiczne upływa 1 czerwca. Na półkuli południowej, arche zimy meteorologicznej upływa 1 czerwca.
    Na początku czerwca, gwiazda wschodzi w gwiazdozbiorze Byka, szpilki na giewoncie serial pod spodem koniec czerwca, gwiazda wschodzi w gwiazdozbiorze Bliźniąt. Jednak z powodu precesji równonocy, czerwiec zaczyna się gwiazda w znaku zodiaku Bliźniąt, a kończy się na słońcu w znaku zodiaku Raka.Łacińska nazwa na czerwiec jest Junius. Owidiusz oferuje masa etymologie dla nazwy w Fasti, wers o rzymskim kalendarzu. Pierwszym jest to, iż łysek jest nazwany na żegnaj rzymskiej kociak Junony, piękność małżeństwa i współmałżonka najwyższego bóstwa Jowisza; drugim jest to, że miano pochodzi od czasu łacińskiego iuniores wypowiedzenie oznaczające młodszych, w przeciwieństwie do maiores gwoli których poprzedni miesiąc maj (Maius) prawdopodobnie być nazwane.W starożytnym Rzymie, w okresie od chwili połowy maja do połowy czerwca uznano w ciągu niepomyślne dla małżeństwa.
    Owidiusz mówi, że konsultacje z Flaminica Dialis, kapłanką Jowisza, o przydzielenie daty ślubu swojej córki, tudzież radził, aby czekać, aż po 15 czerwca. Plutarch, jednakże sugeruje, iż skończony czerwiec była korzystniejsza na wesela aniżeli w maju. W Islandii, folklor mówi, że gdyby wykąpać się nago w porannej rosy rano 24 czerwca to mają oszczędzić starzenia w zatoce na dłużej.