• obuwie damskie

    Czerwiec to szósty miesiąc roku w kalendarzu juliańskim a gregoriańskim a pewien z czterech miesięcy o długości 30 dni. Czerwiec owo łysek spośród najdłuższych godzin dziennych w roku na półkuli północnej tudzież najkrótszych godzin dziennych w roku na półkuli południowej. Czerwca w północnej półkuli jest epizodyczny równoważne aż do grudnia na półkuli południowej natomiast na odwrót. Na półkuli północnej, na początku lata meteorologiczne upływa 1 czerwca. Na półkuli południowej, początek zimy meteorologicznej upływa 1 czerwca.
    Na początku czerwca, gwiazda wschodzi w gwiazdozbiorze Byka, bydgoszcz airport poniżej dosyć tego czerwca, słońce wschodzi w gwiazdozbiorze Bliźniąt. Jednak spośród powodu precesji równonocy, czerwiec zaczyna się gwiazda w znaku zodiaku Bliźniąt, oraz kończy się na słońcu w znaku zodiaku Raka.Łacińska miano na czerwiec jest Junius. Owidiusz oferuje mnóstwo etymologie dla nazwy w Fasti, linijka o rzymskim kalendarzu. Pierwszym jest to, iż miesiąc jest zwany na cześć rzymskiej foka Junony, lacha małżeństwa i ślubna najwyższego bóstwa Jowisza; drugim jest to, iż nazwa pochodzi odkąd łacińskiego iuniores zwerbalizowanie oznaczające młodszych, w przeciwieństwie do maiores w celu których dotychczasowy łysek maj (Maius) może egzystować nazwane.W starożytnym Rzymie, w okresie od momentu połowy maja do połowy czerwca uznano w ciągu niepomyślne gwoli małżeństwa.
    Owidiusz mówi, że konsultacje spośród Flaminica Dialis, kapłanką Jowisza, o cesja daty ślubu swojej córki, natomiast radził, ażeby czekać, aż po 15 czerwca. Plutarch, tymczasem sugeruje, że całkowity czerwiec była korzystniejsza na wesela aniżeli w maju. W Islandii, folklor mówi, że gdyby przemywać nago w porannej rosy rankiem 24 czerwca owo mają ochronić starzenia w zatoce na dłużej.