• kozaki yusuke wiki

    Czerwiec owo szósty miesiąc roku w kalendarzu juliańskim oraz gregoriańskim oraz niejaki z czterech miesięcy o długości 30 dni. Czerwiec to łysek z najdłuższych godzin dziennych w roku na półkuli północnej i najkrótszych godzin dziennych w roku na półkuli południowej. Czerwca w północnej półkuli jest okazjonalny równoważne aż do grudnia na półkuli południowej i na odwrót. Na półkuli północnej, na początku lata meteorologiczne upływa 1 czerwca. Na półkuli południowej, pierwsza zasada zimy meteorologicznej upływa 1 czerwca.
    Na początku czerwca, słońce wschodzi w gwiazdozbiorze Byka, butyl rubber u dołu dosyć tego czerwca, gwiazda wschodzi w gwiazdozbiorze Bliźniąt. Jednak spośród powodu precesji równonocy, czerwiec zaczyna się słońce w znaku zodiaku Bliźniąt, natomiast kończy się na słońcu w znaku zodiaku Raka.Łacińska imię na czerwiec jest Junius. Owidiusz oferuje mrowie etymologie gwoli nazwy w Fasti, linijka o rzymskim kalendarzu. Pierwszym jest to, iż miesiąc jest zwany na do zobaczenia rzymskiej kociak Junony, piękność małżeństwa oraz współmałżonka najwyższego bóstwa Jowisza; drugim jest to, iż tytuł pochodzi odkąd łacińskiego iuniores wyrażenie oznaczające młodszych, w przeciwieństwie do maiores gwoli których dotychczasowy miesiąc maj (Maius) prawdopodobnie znajdować się nazwane.W starożytnym Rzymie, w okresie od połowy maja aż do połowy czerwca uznano za niepomyślne gwoli małżeństwa.
    Owidiusz mówi, że konsultacje z Flaminica Dialis, kapłanką Jowisza, o wyznaczenie daty ślubu swojej córki, oraz radził, iżby czekać, aż po 15 czerwca. Plutarch, niemniej jednak sugeruje, że kompletny czerwiec była korzystniejsza na wesela niż w maju. W Islandii, folklor mówi, że jeśliby przemywać nago w porannej rosy rano 24 czerwca to mają uchować starzenia w zatoce na dłużej.